T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Haberler

Bakan Tüfenkci: "Türkiye'de coğrafi işaretli olma kapasitesine sahip ürün sayısı, AB toplamından daha fazla"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, dünya pazarlarında coğrafi işaret tescilli ürünlerin, eşdeğerine göre 2,2 kat daha pahalıya satıldığını belirterek, "Türkiye'de coğrafi işaretli olma kapasitesine sahip ürün sayısı, Avrupa Birliği (AB) toplamından daha fazla." dedi

28 Nisan 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci: Türkiye'nin yanlı kararlarla harcayacak vakti yok

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin (AKPM) kararıyla ilgili, "Biz yolumuza bakacağız ve emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Aksi taktirde bu tür siyasi ve yanlı kararlarla Türkiye'nin vakit harcayacağı zamanı yok." dedi.

27 Nisan 2017 Perşembe

Malatya’ya sağlıkta 4.6 milyonluk dev yatırım

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne verilecek tıbbi cihazların tanıtım toplantısına katıldı. Toplam tutarı 4 milyon 625 bin TL olan yeni cihazların şehir için hayırlı olmasını temenni eden Bakan Tüfenkci, “Malatya ilçeleriyle birlikte sağlıkta hak ettiği yerin daha da üzerinde bir noktada konumlanmış

27 Nisan 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci, Irak Hisham Al Alawi’yi kabul etti

Bakan Tüfenkci, Irak’ın ve Türkiye’nin DEAŞ ile mücadelesinin başarılı olması ve bölgede güvenliğin sağlanması ile iki ülke arasındaki ekonominin daha da canlanacağını ifade etti.

27 Nisan 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci Gümrük Müdürlerini topladı: Anlaşmanın küresel ticarete yılda 1 trilyon dolarlık katkı sağlaması bekleniyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ticaretin Kolaylaştırılması Anlaşması'ndan en büyük faydayı gelişmekte olan ülkelerin sağlamasının öngörüldüğünü belirterek, "Anlaşmanın küresel ticarete yılda 1 trilyon dolarlık katkı sağlaması bekleniyor." dedi.

26 Nisan 2017 Çarşamba

Bakan Tüfenkci'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve yüce meclisimizin açılış yıldönümünü kutluyor, tüm çocuklarımıza sevgiler sunuyorum.

21 Nisan 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci, Suudi Arabistan Ankara Büyükelçisi Walid Bin Abdul Karim El Khereiji’yi kabul etti

Bakan Tüfenkci, iki ülke arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkilerin daha iyi bir boyuta taşınması konusunda karşılıklı istişarelerde bulunduklarını ifade etti.

21 Nisan 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci, başarılı tekstil ihracatçılarına ödül verdi

Bakan Tüfenkci, Bakanlık olarak ihracatın hızlanması ve teslimattaki sorunların giderilmesi noktasında adımlar attıklarını ve sürekli ihracatçılarla istişare halinde olduklarını vurgulayarak " Biz sizi hiçbir yerde yalnız bırakmayız." dedi.

21 Nisan 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci Gümrük Müdürlerini topladı: Güvenli ve Hızlı Ticaret için Gümrük Kapılarını sonuna kadar açın

Bakan Tüfenkci, Türkiye ekonomisinin geldiği noktayı değerlendirerek, “2002’de dünya ticaretinden %0,67’lik pay alan ülkemiz, bugün %1,15’lik pay alan bir konuma ulaşmıştır.” dedi.

20 Nisan 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci, İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerini kabul etti

Bakan Tüfenkci, Türkiye’nin gelinen nokta itibariyle kaliteli, yetenekli, özgür ve hukuk alt yapısı güçlü hukukçulara ve hakimlere ihtiyacı olduğunun altını çizdi.

19 Nisan 2017 Çarşamba