T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Haberler

Bakan Tufenkci : 16 Nisan'da piyasalar rahatlayacak

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yapılan spekülasyonlara rağmen döviz kurlarının gerçek değerine gelmeye devam ettiğini belirterek, "İnşallah 16 Nisan'dan sonra oynaklığın daha da azalacağını bir kez daha ifade ediyorum." dedi.

24 Şubat 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci: Elazığ cazibe merkezlerinin en cazibelisi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ve beraberindeki heyeti kabul eden Bakan Tüfenkci, Elazığ'ın bölgenin önemli kentlerinden ve doğal cazibe merkezlerinden birisi, cazibe merkezlerinin en cazibelisi olduğunu belirtti.

24 Şubat 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci, Birlik Vakfında "Türkiye'nin Ticari Potansiyeli ve Ekonomideki Beklentiler" konferansında konuştu

Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkci, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin başarıyla sonuçlandırılmasından sonra, döviz kurlarındaki oynaklık stabil hale gelecek. 2017 yılının Şubat ayı başından bugüne dek geçen sürede dolar küresel piyasalarda yüzde 1,8 oranında değer kazanmış. Böyle bir dönemde Türk Lirası dolar karşısında en fazla değer kazanan gelişmekte olan ülke

23 Şubat 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci sebze ve meyve ucuzlatma formülünü anlattı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci CNN Türk canlı yayınında sebze ve meyve fiyatlarını ucuzlatacak, hem üreticiyi hem tüketiciyi koruyacak formülü anlattı. Tüfenkci, sicil affına rağmen kredi vermekte direnen bankaları uyardı “gereğini yaparız” dedi. Bakan Tüfenkci bankaların kapısından dönen esnafa da yol gösterdi.

22 Şubat 2017 Çarşamba

Bakan Tüfenkci İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı'nı açtı

Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) ile TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri AŞ iş birliğinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteğiyle gerçekleştirilen İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı başladı.

22 Şubat 2017 Çarşamba

Bakan Tüfenkci, MÜSİAD Heyeti’ni kabul etti

Tüfenkci, Bakanlık Toplantı Salonu'nda Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal ve beraberindeki heyeti kabul etti.

21 Şubat 2017 Salı

Lüks yatta kaçak sigara operasyonu

500 bin paket kaçak sigarayı İstanbul’da piyasaya süreceklerdi, Gümrük Muhafaza ekipleri geçit vermedi.

20 Şubat 2017 Pazartesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Gümrük ve Ticaret Bakanlığını Malatyalı olan Bülent Tüfenkci'ye emanet ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapımı tamamlanarak hizmete alınan eserlerin toplu açılış töreninin yapıldığı Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin yanındaki meydanda halka hitap etti.

20 Şubat 2017 Pazartesi

Bakan Tüfenkci TRT Haber’de Anahtar Programı’na konuk oldu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci TRT Haber’de Anahtar Programı’na konuk oldu. Tüfenkci konut sektörünün merakla beklediği emlakçılık düzenlemesini anlattı, sektör temsilcilerinin düzenlemeye ilişkin sorularını yanıtladı.

20 Şubat 2017 Pazartesi

Bakan Tüfenkci Eskişehir'de

Eskişehir Tornacılar ve Oto Tamircileri Sanayi Sitesi'ndeki esnafı ziyaret eden Bakan Tüfenkci, "2017 yılı hem küçük hem de orta büyüklükteki işletmelerimiz için kısaca kamu ve özelde bir yatırım yılı, hamlesi olsun istiyoruz." dedi

15 Şubat 2017 Çarşamba