T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Haberler

Bakan Tüfenkci'nin Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı İle Mücadele Günü Mesajı

Uyuşturucuyla mücadele aynı zamanda terörle mücadeledir. Uyuşturucu kullanımını teşvik etmek, kullanımına aracılık etmek, uyuşturucu temini ve satışını gerçekleştirmek terör ve insanlık suçudur. Herkes bilmelidir ki ülkemizin gençlerini uyuşturucu terörüne feda etmeyiz.

22 Haziran 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci: "İnsanları sokaklara dökerek sorun üretmeye çalışıyorlar"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Siyaset, sorun üretme yeri değildir ama bugün birileri insanları sokaklara dökerek sorun üretmeye çalışıyor. Baktığımız zaman Silivri'de kimlerin karşılayacağını hep beraber göreceksiniz. FETÖ mensupları, PKK yandaşları, DHKP-C yandaşları karşılayacak ve onlarla birlikte hareket edenler." dedi.

26 Haziran 2017 Pazartesi

Bakan Tüfenkci, hemşehrileriyle bayramlaştı

Bakan Tüfenkci: Çıkardığımız yasalarla, aldığımız tedbirlerle, teşviklerle 2017 yılına Türkiye olarak çok güçlü şekilde girdik ve inşallah büyümeye, ihracatımı artırmaya, işsizimize iş bulmaya devam edeceğiz.

25 Haziran 2017 Pazar

Bakan Tüfenkci, bayram namazını Yeşilyurt'ta kıldı

Tüfenkci: "Birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin pekiştiği bugünlerde hem Türkiye hem de millet olarak daha güçlü olmamız gerekir"

25 Haziran 2017 Pazar

Bakan Tüfenkci'nin Ramazan Bayramı Mesajı

Rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif’i geride bırakarak, sabrın, şükrün ve hidayetin mükâfatı olan Ramazan Bayramı’na hep birlikte ulaştık.

22 Haziran 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci, Malatya Şehitliğini ziyaret etti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Ramazan Bayramı arifesinde Malatya Şehitliğini ziyaret etti, şehit ailelerinin acısını paylaştı.

24 Haziran 2017 Cumartesi

Bakan Tüfenkci: " 2017' ye güçlü bir başlangıç yaptık"

Bakan Tüfenkci; bütün tahminleri altüst ederek Türkiye yüzde 5'lik büyüme oranlarını yakaladı".dedi.

23 Haziran 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci, basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi.

Bakan Tüfenkci; Sanayicimizin, esnafımızın, tüccarımızın haklı olarak bankalardan beklentileri var ancak kendi aralarındaki alışverişlerde uyguladıkları faiz oranları da yüksek. Onları düşürmeleri gerekiyor." dedi.

23 Haziran 2017 Cuma

Bakanlık personeli geleneksel iftar yemeğinde buluştu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın her yıl düzenlediği geleneksel iftar yemeği bu yıl Green Park Otel’de yapıldı.

22 Haziran 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci: '' Hep beraber çalışarak hem Türkiye'yi hem ekonomimizi büyüteceğiz''

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye'nin ilk çeyrekte yakaladığı yüzde 5 büyüme oranıyla 2017 yılına güçlü bir başlangıç yaptığını belirterek, "Bundan sonra da hep beraber çalışarak, daha fazla gayret göstererek hem Türkiye'yi hem ekonomimizi büyüteceğiz hem de milletimizin refah düzeyini artıracağız" dedi.

19 Haziran 2017 Pazartesi