T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Haberler

Bakan Tüfenkci, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Atun’u ağırladı

Bakan Tüfenkci, KKTC ile Türkiye arasında ortak gümrük komitesi mutabakat zaptı imzalanmasının iki ülke için de faydalı olacağını belirterek, "Bu mutabakat zaptının hayata geçmesi noktasındaki iradelerimiz inşallah bugün ortaya çıkar." dedi.

13 Ocak 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci AA Editör Masası'na konuk oldu

Bakan Tüfenkci, Cumhurbaşkanlığı sistemini de içeren anayasa değişikliğine yönelik, "Nereden bakarsanız bakın, hangi kimlikle bakarsanız bakın bu asla ve asla rejim değişikliği değildir." dedi.

12 Ocak 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci, parlamento muhabirlerinin gazeteciler gününü kutladı

Bakan Tüfenkci, gazetecilerin parlamentonun çalışmasını halkla buluşturma konusunda önemli görevler üstlendiğini belirterek "Acısıyla, tatlısıyla geçen ama mutlaka doğru haberi yansıtma noktasındaki gayretlerinizi takdirle karşılıyoruz" dedi.

10 Ocak 2017 Salı

Bakan Tüfenkci'nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Çetin şartlarda ve mesleğin yıpratıcı koşullarına rağmen toplumun habere, bilgiye ve fikre ulaşması gayesiyle haber peşinde koşan, mesleklerini en iyi şekilde icra etme gayreti içinde olan gazetecilerimizin bu özel gününü kutluyorum.

10 Ocak 2017 Salı

Bakan Tüfenkci’nin İzmir’deki Terör Saldırısına İlişkin Mesajı

Milletimizi korku ve ümitsizliğe düşürmeye, toplumsal infial yaratmaya odaklı bu alçak eylemlerin hedefine ulaşmaması için milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, akl-ı selim ve metanetle hareket etmek durumundayız.

05 Ocak 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci: İstihdam sağlayan esnafın, üretenin yanındayız

Geçen yıl ihracatçıya, yatırımcıya verilen teşvikler ve alınan kararlara değinen Bakan Tüfenkci, "Biz esnafın, üretenin, istihdam sağlayanın, reel ekonominin, Türkiye'nin yanındayız. Biz hep beraber biriz, birlikte Türkiye'yiz." dedi.

04 Ocak 2017 Çarşamba

Bakan Tüfenkci’den Esnafa Kredi Müjdesi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci NTV’de katıldığı canlı yayınla Ahmet Ergen’in sorularını yanıtladı. Ekonomik başlıklar ve gündeme ilişkin değerlendirme yapan Bakan Tüfenkci, esnaf için yeni bir kredi oluşturulduğunu söyledi.

04 Ocak 2017 Çarşamba

2016 yılı Aralık Ayı geçici Dış Ticaret, Esnaf ve Şirket Veri Bülteni

02 Ocak 2017 Pazartesi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin 2017 Mesajı

İstikrarımızı hedef alarak insanımızın canına, malına, ticaretine kast edenlere en büyük cevabı insanımıza, demokrasimize, ekonomimize ve vatanımıza sahip çıkarak verdik ve vereceğiz.

30 Aralık 2016 Cuma

Bakan Tüfenkci: '' Odaların girişimci rolünü artıracağız''

Bakan Tüfenkci, önümüzdeki yılın 2016'dan çok daha iyi geçeceğini belirterek, "Yakın coğrafyadaki değişikliği göreceksiniz. İnşallah buna paralel olarak ticaretin de arttığını göreceksiniz." dedi.

29 Aralık 2016 Perşembe