T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Haberler

Bakan Tüfenkci: Şeffafsanız başınız dik yolunuza devam edersiniz

Bakan Tüfenkci, Bakanlığın Stratejik Plan toplantısında şeffaflığın önemine vurgu yaparak, “Şeffaf ve hesap verebilir olmalıyız. Eğer biz yaptığımız işlerin hesabını verebiliyorsak, şeffaflığı önceliyorsak her zaman başımız dik olarak yaptığımız işin gururuyla yolumuza devam ederiz” dedi.

22 Ekim 2017 Pazar

Bakan Tüfenkci: Sebze üretiminde dünya dördüncüsüyüz

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye'nin yıllık 49 milyon ton sebze meyve ürettiğini belirterek, "Türkiye, dünya sebze üretiminde 4'üncü, meyve üretiminde ise 10'uncu sırada yer alıyor. Yalnızca Antalya, Hollanda kadar sebze ve meyve üretiyor" dedi.

23 Ekim 2017 Pazartesi

Bakan Tüfenkci: Dış ticarette belge ve işlemleri azaltacağız

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Dış ticarette belge ve işlemleri ne kadar azaltırsak o kadar dış ticareti, ihracatı geliştiririz, maliyetleri ne kadar azaltırsak o kadar geliştiririz ki bu yönde de çalışmalarımız var. O çalışmaları bitirdiğimizde artık Türkiye'de işlem başı maliyetler dünya ortalaması ile aynı hale getirmek istiyoruz." dedi.

21 Ekim 2017 Cumartesi

Bakan Tüfenkci: Esnaflarımız da E-ticarette olacak

Gümrük ve Ticaret Bakanı BülentTüfenkci, "E-ticaretin içerisinde mutlaka ve mutlaka esnaf kardeşim de olacak, olması gerekir. O platformlarda olacaksınız. Arkadaşlarımız bir platform geliştiriyor. Çok cüzi rakamlarla esnaf kardeşimiz de orada olacak. Dükkanında sattığı ürünleri orada satar pazarlar hale getireceğiz." dedi.

21 Ekim 2017 Cumartesi

Bakan Tüfenkci: "Bu millet en büyük yolsuzluk ve ihaneti 15 Temmuz'da gördü"

Bakan Tüfenkci, "Yolsuzluğu önlemek hepimizin görevi ancak en büyük yolsuzluk ve ihaneti bu millet 15 Temmuz'da gördü. O gün başarılı olsalardı, bugün ne etik kurallardan ne ahlak ne de hukuk kurallarından bahsedebilirdik." dedi.

18 Ekim 2017 Çarşamba

Bakan Tüfenkci Bulgaristan'da

Bakan Tüfenkci; Kapıkule'nin karşısındaki Kapitan Andreevo Kapısı'na Bulgar tarafının yeteri kadar personel vermesi durumunda bu sıkışıklığın ve bekleme sürelerinin daha aza indirileceğine inanıyoruz

17 Ekim 2017 Salı

Bakan Tüfenkci: "IMF büyüme rakamlarını bir kez daha revize etmek zorunda kalacak"

Bakan Tüfenkci, "2018 orta vadeli büyüme planlarımızı açıkladık, göreceksiniz 2018'de Allah'ın izniyle bu oranları yakalayacağız ve IMF büyüme rakamlarını bir kez daha revize etmek zorunda kalacak." dedi.

14 Ekim 2017 Cumartesi

Bakan Tüfenkci, 81 ilin valisi ile bir araya geldi

Bakan Tüfenkci, Vali Galip Demirel Vilayetler Evi'nde düzenlenen "2017 Valiler Buluşması" programında Bakanlık çalışmalarını anlattı.

13 Ekim 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci, Malatya Tanıtım Günleri'nin açılışını yaptı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya'da farklı etnik gruplardaki vatandaşların barış ve birlik içinde yaşadığını belirterek, "Malatya'nın bu hoşgörüsünü tüm Türkiye'ye yaymak için biz de gayret gösteriyoruz." dedi.

12 Ekim 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci, Eski Cezaevi Müzesi Temel Atma Programına katıldı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci temeli atılan kültür evinin hayırlara vesiye olmasını diledi

11 Ekim 2017 Çarşamba