T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Haberler

Bakan Tüfenkci: 15 Temmuzda "sivil direniş"in tarihini yazan bu millet 16 Nisanda "milli irade"ye Evet diyecek

Bakan Tüfenkci, "Bu milletin topyekun kendini ortaya koymasıyla bu hain darbe girişimi gerçekten başarılı olamadı. Ama bir tarih yazılsa, ileride sivil direniş nedir diye tartışılsa ben inanıyorum ki 15 Temmuz darbe girişimine karşı koyan bu milletin sivil direnişi en başa altın harflerle yazılacak." dedi.

29 Mart 2017 Çarşamba

Bakan Tüfenkci: Terör saldırıları altındaki bu coğrafyada Türkiye'nin güçlü olması gerekir

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Her türlü terör saldırısı altında bulunan bir Türkiye'nin bu coğrafyada, bu bölgede güçlü olması gerekir." dedi.

28 Mart 2017 Salı

Bakan Tüfenkci, Çatalca'ya taşınan Halkalı Gümrük Müdürlüğünü açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükçekmece'deki toplu açılış töreninden telekonferansla Halkalı Gümrük Müdürlüğü'nün açılışına katıldı.

27 Mart 2017 Pazartesi

Bakan Tüfenkci: ''Gençlere sözde değil özde güvendiğimizi gösteriyoruz''

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Bu anayasa değişikliğine herkesten daha fazla, esasında gençlerimizin sahip çıkması lazım çünkü birileri sizlere güvenmiyor. Sizleri çağa çoluk olarak ilan ediyor. Oysa Türk gencine gerekli eğitimi, imkanları verdiğinizde dünya ile yarışabilecek bir gençlik var bizde." dedi.

26 Mart 2017 Pazar

Bakan Tüfenkci, Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde vatandaşlara hitap etti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Ey İsviçre, sen Recep Tayyip Erdoğan'ı sevmeyebilirsin ama bu ülkenin Cumhurbaşkanına asla ve asla hakaret edemezsin. Ne Başbakanına ne Cumhurbaşkanına bu milleti temsil eden hiçbir kimseye itiraz edemezsin." dedi.

26 Mart 2017 Pazar

Bakan Tüfenkci: ''Eski sistemden nemalananlar "Hayır"da birleşiyor''

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Mutlaka farklılıkları bir zenginlik olarak değerlendirip, her bir zenginliğin bu topraklara birçok şey kattığının da bilinci içerisinde hareket etmemiz lazım." dedi.

26 Mart 2017 Pazar

Bakan Tüfenkci : Galatasaray gibi köklü kulüpte vatan haini barınamaz. Kınıyorum

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'yla (FETÖ/PDY) olan ilişkileri nedeniyle disipline sevk edilen isimlerden Arif Erdem ve Hakan Şükür'ün Galatasaray Kulübü'nden ihraç edilmemesiyle ilgili, "Galatasaray'ın almış olduğu kararı ibretle izledik. Gerçekten devletimize ihanet edenlerin, ülkemizin köklü

26 Mart 2017 Pazar

Bakan Tüfenkci: "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi milletin hayrına olmasaydı batı bu kadar ayağa kalkmazdı"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Dünyayla rekabet edebilen bir Türkiye'nin, dünyayla rekabet edebilen bir iş dünyasının hızlı kararlar alması lazım. Etkin kararlar alması lazım. Onun için 16 Nisan'da cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine evet diyoruz." dedi.

24 Mart 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci : AB ile Kazan-Kazan iliskisini sürdürmek istiyoruz

Bakanı Tüfenkci, Bloomberg HT canlı yayınında Ali Çağatay’ın sorularını yanıtladı, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

24 Mart 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci, BYSD 38. Olağan Genel Kurulu’na katıldı

Bakan Tüfenkci, elektronik ürün senetlerinin işlem göreceği Ürün İhtisas Borsasının kuruluşuna ilişkin çalışmalarda son aşamaya gelindiğini belirterek, konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararınını kısa süre içinde almayı hedeflediklerini bildirdi.

23 Mart 2017 Perşembe