T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Kurumsal Haberler

Ticaretin Kolaylaştırılması Kurulu I. Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi

Ticaretin Kolaylaştırılması Kurulu I. Genel Kurul Toplantısı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşcı ve Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel eş başkanlığında 24 Mart 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

27 Mart 2017 Pazartesi

Bakan Yardımcısı Çiftci: Moğolistan Ulanbator Büyükelçisi Yazal´ı kabul etti.

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, yakın zamanda Türkiye Cumhuriyeti Ulanbator Büyükelçisi olarak göreve başlayan Muhittin Ahmet Yazal´ı makamında kabul ederek kendisine yeni görevinde başarılar diledi.

24 Mart 2017 Cuma

Müsteşar Aşcı, Arnavutluk Ankara Büyükelçisi Gazheli'yi kabul etti

Müsteşar Aşcı, Arnavutluk'un uluslararası arenada Türkiye'nin dostu ve Türkiye'nin savlarını destekleyen bir ülke olduğunu söyledi.

21 Mart 2017 Salı

Müsteşar Aşcı, İSO Sektör Sorunları Toplantısı’na katıldı

Müsteşar Cenap Aşcı, İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Sektör Sorunları Toplantısı’na katıldı.

15 Mart 2017 Çarşamba

Bakan Yardımcısı Çiftci: İran’dan Van’a iki ayda 50 bin turist geldi

İranlı turistlerin tatil için tercih ettiği Van, Kapıköy Sınır Kapısı’ndaki yeniliklerin ardından iki ayda 50 bin misafiri konuk etti.

07 Mart 2017 Salı

Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci Zabıta Daireleri Tüketici Hakları Birimleri Amir ve Temsilcilerini Kabul Etti

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih ÇİFTCİ Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman KARABUDAK Başkanlığında, Türkiye’nin Çeşitli Belediyelerinden Gelen Zabıta Daireleri Tüketici Hakları Birimleri Amir ve Temsilcilerini Kabul Etti

07 Mart 2017 Salı

Müsteşar Aşcı, Filistin’e ziyaret gerçekleştirdi

Müsteşar Aşcı'nın Filistin ziyaretinden, Filistin ekonomisinin dünyaya açılması, Cenin Sanayi Bölgesi’nin Filistin ekonomisine maksimum katkıyı sağlayabilmesi için işbirliği yapılması ve Filistinli esnaf ve sanatkara destek verilmesi kararı çıktı.

03 Mart 2017 Cuma

Müsteşar Aşcı’dan İsrail ziyareti

Müsteşar Aşcı başkanlığındaki heyetin yaptığı görüşmelerde, Filistin’de inşa edilecek Cenin Sanayi Bölgesi için Türkiye - Filistin - İsrail arasında ortak bir mekanizma kurulması konusunda prensip kararı alındı.

03 Mart 2017 Cuma

Müsteşar Yardımcısı Yücel: "Ürün Borsası AŞ ile hedeflere koşacağız"

Müsteşar Yardımcısı Yücel, Türkiye Ürün Borsası A.Ş'nin Bakanlar Kurulu kararıyla kurulduğunu belirterek, "Türkiye Ürün Borsası AŞ ile hedeflere tam ulaşıldığında tarım ürünleri kalitesi rekabet anlamında daha iyi, kayıtlı ve değerli olacak. Piyasalarda daha düzenli işlem olacak." dedi.

01 Mart 2017 Çarşamba

Bakan Yardımcısı Çiftci, ATO Meclis toplantısına katıldı

Bakan Yardımcısı Çiftci, Ankara Ticaret Odası Meclis toplantısına katıldı, istihdam seferberliği kapsamında ATO'da faaliyete geçen İŞKUR Hizmet Noktası'nın açılışını gerçekleştirdi.

24 Şubat 2017 Cuma