T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Eski Bakanlar

Eski Bakanlarımız

Gümrük ve Tekel Bakanları

Ali Rana Tarhan

31.12.1931 - 26.05.1939

Raif Karadeniz

26.05.1939 - 09.03.1943

Suat Hayri Ürgüplü

09.03.1943 - 13.02.1946

Tahsin Coşkan

19.02.1946 - 10.09.1947

Hasan Şevket Adalan

10.09.1947 - 27.03.1948

Emin Erişirgil

10.06.1948 - 16.01.1949

Fazıl Şerafettin Bilge

16.01.1949 - 22.05.1950

Nuri Özsan

22.05.1950 - 09.03.1951

Rıfkı Salim Burçak

09.03.1951 - 26.10.1951

Nuri Özsan

26.10.1951 - 02.12.1951

İbrahim Sıtkı Yırcalı

02.12.1951 - 18.09.1952

Emin Kalafat

08.04.1953 - 09.12.1955

Hadi Hüsman

09.12.1955 - 27.05.1960

Fethi Aşkın

30.05.1960 - 20.11.1961

Şevket Pulatoğlu

20.11.1961 - 25.06.1962

Orhan Öztrak

25.06.1962 - 25.12.1963

Mehmet Yüceler

25.12.1963 - 20.02.1965

Ahmet Topaloğlu

20.02.1965 - 27.10.1965

İbrahim Tekin

27.10.1965 - 10.12.1968

Nahit Menteşe

10.12.1968 - 03.11.1969

Ahmet İhsan Birincioğlu

03.11.1969 - 26.03.1971

Haydar Özalp

26.03.1971 - 15.04.1973

Fethi Çelikbaş

15.04.1973 - 26.01.1974

Mahmut Türkmenoğlu

26.01.1974 - 17.11.1974

Baran Tuncer

17.11.1974 - 31.03.1975

Orhan Öztrak

31.03.1975 - 21.06.1977

Mehmet Can

21.06.1977 - 21.07.1977

Gün Sazak

21.07.1977 - 05.01.1978

Tuncay Mataracı

05.01.1978 - 12.11.1979

Ahmet Çakmak

12.11.1979 - 12.09.1980

Recai Baturalp

20.09.1980 - 23.12.1981

Ali Hüsrev Bozer

23.12.1981 - 13.05.1983

Cafer Tayyar Sadıklar

21.05.1983 - 13.12.1983

 

 

Maliye ve Gümrük Bakanları

Vural Arıkan

13.12.1983 - 26.10.1984

Ahmet Kurtcebe Alptemoçin

26.10.1984 - 30.03.1989

Ekrem Pakdemirli

30.03.1989 - 29.03.1990

Adnan Kahveci

29.03.1990 - 20.11.1991

Sümer Oral

20.11.1991 - 25.06.1993

 

 

Gümrük Müsteşarlığının Bağlı Olduğu Devlet Bakanları

Ali Şevki Erek

05.12.1993 – 30.05.1995

Abdullah Aykon Doğan

30.10.1995 - 06.03.1996

Yaman Törüner

06.03.1996 - 28.06.1996

Ayfer Yılmaz

17.07.1996 – 30.06.1997

Rifat Serdaroğlu

30.06.1997 - 11.01.1999

Şükrü Sina Gürel

11.01.1999 - 28.05.1999

Mehmet Keçeciler

28.05.1999 - 18.11.2002

Kürşat Tüzmen

18.11.2002 - 29.08.2007

Hayati Yazıcı

29.08.2007 - 06.07.2011

 

 

Gümrük ve Ticaret Bakanları

Hayati Yazıcı

06.07.2011-29.08.2014


Nurettin Canikli
 
29.08.2014-28.08.2015

Cenap Aşcı
 
28.08.2015-24.11.2015