T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Eski Müsteşarlar

Eski Müsteşarlar

Süleyman Adil Okuldaş
03.01.1932-21.06.1939
 
Mahmut Nedim Gündüzalp
22.06.1939-08.03.1943
 
Hulusi Aykent
09.03.1943-21.12.1953
 
İ. Pertev Duru
22.12.1953-05.05.1956
 
S. Esat Gürsu
30.06.1956-15.11.1960
 
Cavit Gürocak
 
Halit Saltık 
12.04.1966-20.10.1966
 
İrfan Kızıklı
17.11.1971-01.01.1974
 
Namık Kemal Zeybek
16.08.1977-15.03.1978
 
Teoman Yayın
16.03.1978 - 12.12.1979
 
M. Burhan Özfırat
10.12.1979-23.07.1980
 
Mazhar Kısacıklıoğlu
28.03.1980-10.12.1980
 
Orhan Kemal Yüzbaşıoğlu
11.12.1980-1983
 
Ertuğrul Kumcuoğlu 
09.01.1981-18.03.1987 (Maliye ve Gümrük Bakanlığı)
 
Biltekin Özdemir
18.03.1987-17.12.1991 (Maliye ve Gümrük Bakanlığı)
 
Ökmen Mecdi Atamyıldız
17.12.1991.-07.12.1992 (Maliye ve Gümrük Bakanlığı)
 
Talat SARAL
17.03.1993-20.07.1993 (Maliye ve Gümrük Bakanlığı)
 
Yener Dinçmen
09.08.1993-04.05.1994
 
Haluk Meral GÖKMEN (Vekaleten)
05.05.1994-14.02.1995
 
Tuğrul Atatüre
16.02.1995-28.07.1997
 
Ramazan Uludağ
05.08.1997-18.08.2000
 
Nevzat Saygılıoğlu
(21.08.2000-08.08.2002) (11.11.2002-21.06.2004)
 
Mustafa Kılıç (Vekaleten) 
06.09.2002-11.11.2002
 
R. Tuna Turagay (Vekaleten)
22.06.2004-26.07.2005
 
Cihat Ancın (Vekaleten)
26.07.2005-15.02.2006
 
Mehmet Şahin (Vekaleten)
15.02.2006-29.01.2007
 
Bülent Ertem (Vekaleten)
29.01.2007-27.09.2007
 
M.Emin Zararsız
27.09.2007-21.07.2009
 
Arslan GÜNLER (Vekaleten)
(21.07.2009-16.10.2009) (03.08.2010 - 22.11.2010)
 
Maksut Mete
16.10.2009 - 03.08.2010
 
Ziya ALTUNYALDIZ 
22.11.2010-10.02.2015
 
Sezai UÇARMAK (Vekaleten)
10.02.2015 - 25.05.2015
 
Neşet AKKOÇ (Vekaleten) 
25.05.2015-26.08.2015
 
Cemal DERELİ (Vekaleten)
31.08.2015 - 24.11.2015