T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Yakalama Haberleri

Pendik Limanı Ro-Ro Sahası'nda 6 ton 773 kilo kimyasal madde ele geçirdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü Ekipleri, Hollanda’dan Türkiye’ye giriş yapmak üzere Pendik Limanı Ro-Ro Sahası’na gelen ve gümrük işlemlerinin tamamlanması için Halkalı Gümrük Müdürlüğüne sevk edilen bir TIR’da uyuşturucu yapımında kullanılan tam 6 ton 773 kilo kimyasal madde ele geçirdi. Ele

22 Haziran 2017 Perşembe

Ankara’da oto yedek parça operasyonu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na bağlı Gümrük Muhafaza Ekipleri, Ankara’da yürüttükleri bir operasyonda transit rejimi hükümlerine aykırı olarak ülke içerisinde bırakılan muhtelif sayıda oto yedek parça ele geçirdi.

05 Haziran 2017 Pazartesi

Gürbulak Sınır Kapısı'nda uyuşturucu operasyonu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza Ekipleri, Gürbulak Sınır Kapısı’nda birer gün arayla yürüttükleri üç farklı operasyonda toplam 230 kilo uyuşturucuya el koydu.

02 Haziran 2017 Cuma

Gemi Direğine Gizlenen Eroin Gemi Arama Ekiplerince Bulundu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İzmit Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğüne bağlı Gemi Arama Timleri, Ekvador’dan gelen Singapur bayraklı bir gemide yaptıkları aramada 600 bin TL değerinde kokain ele geçirdi.

30 Mayıs 2017 Salı

Ambarlı Limanı’nda 3 milyon paketi aşkın kaçak sigara ele geçirildi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin önemle üzerinde durduğu Konteyner Liman Takip Sistemi ile Ambarlı Limanı’nda 3 milyon paketi askın kaçak sigara yakalandı.

30 Mayıs 2017 Salı

Yolcu Üzerinde 6 Kilo Uyuşturucu Ele Geçirildi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza Ekipleri, Doğu Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü bağlantıları Kapıköy ve Esendere Sınır Kapılarında yolcu üzerine gizlenmiş 6 kilo uyuşturucu ele geçirdi.

30 Mayıs 2017 Salı

Araca Saklanmış Şahıs Yakalaması

Sarp Sınır Kapısı’nda, otomobile gizlenerek ülkeye kaçak olarak giriş yapmaya çalışan Gürcistan uyruklu bir şahıs, Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza Ekiplerince yakalandı.

15 Mayıs 2017 Pazartesi

Pendik Limanında Uyuşturucu Operasyonu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza Ekipleri, Fransa’nın Toulon Limanı’ndan Pendik Limanına gelen bir gemide yaptıkları aramada tam 5 milyon TL değerinde uyuşturucu ele geçirdi.

15 Mayıs 2017 Pazartesi

İzmit Limanı’nda Yaklasık 300 Kg'lık Dev Kokain Operasyonu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza Ekipleri, Emniyet ve Sahil Güvenlik Ekipleri ile müştereken yürüttükleri operasyonda İzmit Limanı’nda konteyner içerisine gizlenmiş tam 293 kilo 524 gram kokain ele geçirdi. Ele geçirilen kokainin piyasa değerinin yaklaşık 59 milyon TL olduğu bildirildi.

15 Mayıs 2017 Pazartesi

Kaçak sülükler gümrüğe takıldı

Gümrük muhafaza ekipleri, ülkeye kaçak yoldan sokulmak istenen 70 tül çorap içinde 62 bin 500 sülük ele geçirdi.

08 Mayıs 2017 Pazartesi