Türkiye Cumhuriyeti

TİCARET BAKANLIĞI

Görevde Yükselme Sınavı Başvurusu

1- ADAYLAR SINAV İLANINDA BELİRTİLDİĞİ ÜZERE TEK TERCİH YAPACAKLARDIR. ADAY SON MÜRCAAT TARİHİNE KADAR SEÇMİŞ OLDUĞU UNVANDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLECEK OLUP, EN SON SEÇTİĞİ UNVAN ADAYIN TERCİHİ SAYILACAKTIR.

2- ADAYIN MÜRACAAT FORMUNDA TALEBİ KABUL EDİLMEMESİ HALİNDE UYARILAR KISMINDA NEDEN KABUL EDİLMEDİĞİ BELİRTİLEREK ADAYIN BAŞVURUSU ONAYLANMAYACAKTIR.

3- ADAYIN HİZMET SÜRELERİ HESABINDA; KULLANMIŞ OLDUĞU ÜCRETSİZ İZİNLER, HANGİ UNVANDA KULLANMIŞ İSE O UNVANDAKİ HİZMET SÜRESİNDEN DÜŞÜLEREK HESAPLANMIŞTIR (ASKERLİK SÜRELERİ HARİÇ)

4- ÜCRETSİZ İZNLİ (DOĞUM, ASKERLİK, REFAKAT, SAĞLIK VB.) VE HAKKINDA CEZA KOVUŞTURMASI NEDENİYLE AÇIĞA OLAN PERSONEL HARİÇ OLMAK ÜZERE GÖREVDEN UZAKTA OLAN  PERSONEL SİSTEM ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPAMAYACAĞINDAN DİLEKÇE İLE PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞINA BAŞVURUDA BULUNACAKTIR.

 
  • DİLEKÇENİN GÖNDERİLECEĞİ  FAKS NUMARASI :  0312 449 15 41 (DİLEKÇE ASLI POSTA YOLU İLE GÖNDERİLECEKTİR.)
 
  • 4 UNCU MADDE DE BELİRTİLEN PERSONEL HARİCİNDE HİÇ BİR PERSONELİN DİLEKÇE İLE  BAŞ VURUSU KABUL EDİLEMYECEK OLUP SİSTEM ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPAN PERSONEL BAŞVURUYA İLİŞKİN HİÇBİR EVRAK GÖNDERMEYECEKTİR.
 
  • (ÇÖZÜMLEYİCİ KADROSUNA BAŞVURAN PERSONEL YABINCI DİL BELGESİNİ VE EN AZ İKİ PROGRAMLAMA DİLİNİ BİLDİĞİNE DAİR BELGELERİ YUKARIDAKİ BELİRTİLEN FAKS NUMARASINA GÖNDERECEKTİR.)
 
BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.