T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Haberler

Bakan Tüfenkci; Uluslararası e-Ticaret Konferansı na katıldı

Bakan Tüfenkci; Türkiye mobil ticarette hızla yol alması gerekmektedir".dedi

21 Kasım 2017 Salı

Bakan Tüfenkci : Terörle işbirliği yapanlar utanacaklar

BakanTüfenkci, "Bir yandan Avrupa'da sözde müttefik dediğimiz ülkelerden gelen saldırılar, bir yandan Ortadoğu coğrafyasında terörle iş birliği yapanlar, terörle birlikte ticaret yapanlar, terörü bir anlamda finanse edenler, kullananlar gün gelecek o yaptıklarından utanacaklarından eminim." dedi.

18 Kasım 2017 Cumartesi

Bakan Tüfenkci: İnsan odaklı büyümeyi sürdürüyoruz

Bakan Tüfenkci, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başlattığı Türkiye'yi baştan başa demiryollarıyla donatma noktasında, 'Atatürkçüyüm' diye yola çıkanların sonradan demiryollarını nasıl ihmal ettiklerini, geri plana attıklarını en iyi demiryolu çalışanları bilir." dedi.

18 Kasım 2017 Cumartesi

Bakan Tüfenkci, Malatya'da esnaflarla bir araya geldi

Bakan Tüfenkci, "Bu sefer Halk Bankası üzerinden, Rıza Sarraf üzerinden bir operasyon çekmeye çalışanlar tekrardan borsayı, dövizi hareketlendirerek yeni bir operasyon çekmeye çalışıyorlar." dedi.

18 Kasım 2017 Cumartesi

Bakan Tüfenkci'den EİT üyesi ülkelere çağrı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) üyesi ülkelere, Ürün İhtisas Borsasına yatırım yapmaları çağrısında bulunarak, "Sizler Türkiye'deki Ürün İhtisas Borsasına yatırım yapabilir, buradaki ürünleri alıp satabilirsiniz" dedi.

17 Kasım 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci: "Türkiye'de yeni bir hal yapısını hayata geçireceğiz"

Bakan Tüfenkci, şu andakinden çok farklı bir hal yapısını Türkiye'de hayata geçirmek istediklerini belirterek, "Tıpki Avrupa'daki, Almanya, Paris, Berlin, İspanya'daki haller gibi büyük ve bölgesel haller yapmak istiyoruz. Şu anda 175 halimiz var. Baktığımız zaman hal niteliğinden çok uzak olduğunu görüyoruz." dedi.

15 Kasım 2017 Çarşamba

Bakan Tüfenkci, Antalya'nın Kumluca ilçesi'nde incelemelerde bulundu

Bakan Tüfenkci, önceki gün şiddetli yağışla birlikte sel ve hortumun yaşandığı Antalya'nın Kumluca, Demre, Finike ve Kaş ilçelerinde, sera olarak yaklaşık bin dönüm zarar olduğunu, ayrıca 800 dönüme yakın zararın da portakal bahçelerinde bulunduğunu bildirdi.

15 Kasım 2017 Çarşamba

Bakan Tüfenkci, ICPEN konferansı açılış konuşmasını gerçekleştirdi

Bakan Tüfenkci, "gelişen ve değişen ekonomik koşullarda yeni tüketici kavramları ve tüketicilerin bilinçlendirilmesi noktasında yeni çalışmaların ortaya konması gerekir" dedi.

15 Kasım 2017 Çarşamba

Bakan Tüfenkci, Gümrük Laboratuvarlarının Geliştirilmesi Eşleştirme Projesi kapanış toplantısına katıldı

Bakan Tüfenkci, "kamu laboratuvarlarında mükerrer analizlerin önlenmesi" çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Bu sistemle laboratuvarlarımızda tek uygulamayı getiriyoruz. Tek numune alınacak, bütün tahliller bu numune üzerinden yapılacak." dedi.

14 Kasım 2017 Salı

Bakan Tüfenkci, Çalıştayda Avukatlarla Buluştu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Hukuk Grup Başkanlıkları ve Hukuk Büroları Sorunları, Çözüm Önerileri Çalıştayı ve Eğitim Programı’na katıldı.

11 Kasım 2017 Cumartesi