T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Haberler

Bakan Tüfenkci ve Bakan Arslan, Liman Tek Pencere Sistemi Protokolünü imzaladı

Bakan Tüfenkci, Liman Tek Pencere Sistemi'nin Türkiye'nin 2023 hedeflerini yakalaması açısından önemli olduğunu belirterek, "Bu sistem, bütün ilgili bakanlık ve kuruluşlarımızın aynı veri tabanı üzerinden işlem yapmasını, işlemlerin hızlandırılmasını sağlayacak." dedi.

21 Mayıs 2018 Pazartesi

Bakan Tüfenkci: Türkiye'yi 2023'e kadar iki kat büyütme hedefimiz var

Geldiğimiz nokta itibarıyla bugün Türkiye, 3,5 kat büyümüş bir Türkiye haline geldi, önümüzde yeni bir dönem var, 24 Haziran'dan sonra da en az Türkiye'yi 2023'e kadar iki kat büyütme hedefimiz var. Bunu da hep birlikte başaracağız.

21 Mayıs 2018 Pazartesi

Bakan Tüfenkci’nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs 1919, aziz milletimizin bağımsızlık anlayışının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği, bağımsızlık aşkının adıdır.

18 Mayıs 2018 Cuma

Bakan Tüfenkci, Bloomberg HT canlı yayınına konuk oldu

Seçim sonrası enflasyon ve kur noktasında farklı noktalarda olunacağını belirten Bakan Tüfenkci "Bu yükselişler daha çok algısal anlayışlarla ilişkili, reel sektörle direk ilişkili değil. Biraz sakin olmak lazım." dedi.

16 Mayıs 2018 Çarşamba

Bakan Tüfenkci: Esnaflarımız dünyaya açılacak

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Esnaf Kart ile Türkiye'nin 2023 vizyonunda mihenk taşı olacak bir projeye imza atıldığını belirterek, "Bu projeyle esnafımız bir nefes alacak, müşteri yelpazesini genişletecek, finansman ve teknoloji ihtiyaçlarını karşılayabilecek." dedi.

14 Mayıs 2018 Pazartesi

Bakan Tüfenkci: İnsana hizmeti de bir vazife olarak görüyoruz

​Bakan Tüfenkci, "Esas olan gönüllerdeki dostlukları kurabilmek, gönüllere girebilmek. Gönüllere girerken de biz madem ki 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' diyoruz, insana hizmeti de bir vazife olarak görüyoruz." dedi.

14 Mayıs 2018 Pazartesi

Bakan Tüfenkci: 2018'de büyümeye devam edeceğiz

Bakan Tüfenkci, 2017'de Türkiye'yi 7,4 oranında büyüttüklerini söyleyerek, "İnşallah 2018'de büyümeye devam edeceğiz." dedi.

14 Mayıs 2018 Pazartesi

Bakan Tüfenkci: Bu topraklarda terörün esamesi okunmayacak

Bakan Tüfenkci, 24 Haziran'dan sonra artık bu topraklarda terörün esamesinin okunmayacağını belirtti.

14 Mayıs 2018 Pazartesi

Bakan Tüfenkci: 24 Haziran bir milat olacak

Bakan Tüfenkci, "Türkiye'nin bekasını ve üzerinde oynanan oyunları da düşündüğümüzde, bir Cumhur İttifakı'yla beraber milli ve yerli duruşun bir atak yapma noktasında yani sizlerin Türkiye'yi büyütme noktasında 24 Haziran bir milat olacak." dedi.

12 Mayıs 2018 Cumartesi

Bakan Tüfenkci: Türkiye bir makas değişikliği arifesinde

Bakan Tüfenkci, "Türkiye bir makas değişikliği arifesinde. Bu değişiklikle biz etkin ve güçlü Meclisi hedefledik. Bu sistemin iki ayağı var. Güçlü hükümet güçlü Meclis." dedi.

12 Mayıs 2018 Cumartesi