T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Haberler

Bakan Tüfenkci, MASKİ tarafından hizmete sunulan 44 projenin tanıtım törenine katıldı

Bakan Tüfenkci, "İşsizlik oranındaki düşüş 4 aydır ivme kazanmaya devam ediyor. Baktığımız zaman enflasyonun da biraz da mevsimin etkisiyle tek haneli rakamlara indiğini görüyoruz. Ama yıl sonu itibariyle de hedefimiz yine bu tek haneli rakamlarda enflasyonu tutmak." dedi.

18 Ağustos 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci, Battalgazi İlçesi muhtarlarıyla İstişare toplantısında bir araya geldi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Almanya, Türkiye aleyhinde başlatmış olduğu siyasi şantaj diyeceğimiz bir takım ekonomik tehditlerle Türkiye'yi köşeye sıkıştırmanın hesaplarını yapmaktadır.Türkiye, geçmişinden aldığı güçle,medeniyetiyle, insanıyla, bu coğrafyanın kendine has özellikleriyle ekonomik tehditlere boyun eğen bir ülke olmadı, asla da

18 Ağustos 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci, Vietnam Milli Günü resepsiyonuna katıldı

Bakan Tüfenkci, Başbakan Binali Yıldırım'ın 23-24 Ağustos'ta Vietnam'a yapacağı resmi ziyaretin iki ülke arasında başbakan düzeyinde gerçekleştirilecek ilk ziyaret olacağını vurguladı.

17 Ağustos 2017 Perşembe

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Antalya Ticaret Borsası başkanı Ali Çandır ve beraberindeki heyeti kabul etti

Bakanlık makamında gerçekleşen kabulde Bakan Tüfenkci, borsa yöneticilerinin taleplerini ve sorunlarını dinledi

16 Ağustos 2017 Çarşamba

Sri Lanka ile melez çay girişimi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Sri Lanka’nın Uluslararası Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Sujeewa Senasınghe ile beraberindeki heyeti Bakanlıkta kabul etti.

15 Ağustos 2017 Salı

Bakan Tüfenkci’den esnafa müjde: Borçlar yeniden yapılandırılıyor

Bakan Tüfenkci, TESKOMB kooperatif takibine intikal etmiş ortak borçların yeniden yapılandırılacağını bildirerek, "31 Temmuz 2017 tarihinden önce kredi borcu kooperatif takibine intikal eden esnaf ve sanatkarlar, 29 Eylül 2017'ye kadar başvurmaları halinde yeniden yapılandırmadan faydalanacaklar." dedi.

14 Ağustos 2017 Pazartesi

Bakan Tüfenkci, Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde düzenlenen "Ekonomiye değer katanlar ödül töreni"ne katıldı

Bakan Tüfenkci; Hükümetimiz, aldığı tedbirlerle 2016'da Türkiye'yi dünyanın en büyük 17'nci, Avrupa'nın da 6. büyük ekonomileri arasına sokmayı başardı

11 Ağustos 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci ADAPTESK toplantısına katıldı

Bakan Tüfenkci, AB desteğiyle Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) tarafından yürütülen, Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneğinin Artırılması Projesi (ADAPTESK) toplantısına katıldı.

10 Ağustos 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci, Bloomberg HT’nin canlı yayın konuğu oldu

Bakan Tüfenkci, Bloomberg HT canlı yayınında Ali Çağatay’ın sorularını yanıtladı. Programda faiz oranlarından, esnaf ve sanatkâra sağlanan kredilere, çekte karekod uygulamasından taşınır rehnine, yetkilendirilmiş yükümlüden kapılardaki yenilemelere birçok konu konuşuldu

09 Ağustos 2017 Çarşamba

Bakan Tüfenkci, MÜSİAD Heyetiyle bir araya geldi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alman turistlere uyarısını “millete fatura ödetme” tavrı olarak değerlendirerek, “Ülkemizi karalamak turizmciye fatura ödetmektir" dedi.

09 Ağustos 2017 Çarşamba