T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Haberler

Bakan Tüfenkci'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıldönümünü Kutlama Mesajı

23 Nisan 2018 Pazartesi

Bakan Tüfenkci: Çok yakında Habur Sınır Kapısı'nı yenilemeye başlayacağız

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarında Habur Sınır Kapısı'nda incelemelerde bulunarak, İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

21 Nisan 2018 Cumartesi

Bakan Tüfenkci Mali’de I. Uluslararası Sanayi Fuarına katıldı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, fuarın onur konuğu olarak davet edilmekten duyduğu memnuniyeti bildirirken, fuarın Mali’nin kalkınmasına katkı sağlayacağını, Türkiye ve Mali arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yönelik önemli bir fırsat olduğunu dile getirdi.

20 Nisan 2018 Cuma

Bakan Tüfenkci, Mali'de

Bakan Tüfenkci, 1. Sanayi Fuarı için gittiği Mali'de "Cumhurbaşkanımızın ortaklaşa kararlaştırdığı üzere ikili ticaret hacmimizin orta vadede 100, uzun vadede 500 milyon dolara çıkarılması için kararlıkla çalışmalıyız." dedi.

19 Nisan 2018 Perşembe

Bakan Tüfenkci, İstanbul'da YASED Çalıştayı'na katıldı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED)-Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Çalıştayı’nın açılışında yaptığı konuşmada, hükümet olarak göreve geldikleri günden bugüne kadar yerli ve yabancı yatırımcıları Türkiye’de yatırım yapmaya teşvik etmek ve yatırım ortamını iyileştirmek için önemli projeleri hayata geçirdiklerini ve

18 Nisan 2018 Çarşamba

Bakan Tüfenkci: Özal Türkiye'ye çağ atlatan bir liderdi

Bakan Tüfenkci, "Ülkelerin tarihlerini değiştiren liderler vardır. Bu liderlerden birisi de hiç şüphesiz ve tartışmasız 8. Cumhurbaşkanımız milletin adamı Turgut Özal'dır." dedi.

18 Nisan 2018 Çarşamba

Bakan Tüfenkci, Malatya TSO Başkanı Sadıkoğlu ve heyetini kabul etti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yeni seçilen Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve yeni yönetimini Bakanlık toplantı salonunda kabul etti.

18 Nisan 2018 Çarşamba

Bakan Tüfenkci: Bu süreç iki tarafı da yoran uzun süreli bir nişanlılığa benziyor

Bakan Tüfenkci, Avrupa Birliği (AB) ile üyelik müzakerelerine ilişkin, "Bu süreç iki tarafı da yoran uzun süreli bir nişanlılığa benziyor. AB artık Türkiye'yi nerede görmek istediği konusunda bir karar vermeli." dedi.

17 Nisan 2018 Salı

Bakan Tüfenkci, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı anma törenine katıldı

Topkapı Anıtmezar'da düzenlenen anma törenine katılan Bakan Tüfenkci, "Özal, milletin içerisinden çıkan ve en üst seviyeye gelmesine rağmen milletle irtibatını koparmayan ve milletin kolayca ulaşacağı bir vasıfta liderlik yaptı." dedi.

17 Nisan 2018 Salı

Bakan Tüfenkci, ''Bizim medeniyetimiz bir vakıf medeniyetidir.''

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Battalgazi Belediyesi tarafından restore edilerek hizmete sunulan Tahtalı Hamamı’nın açılış törenine katıldı.

14 Nisan 2018 Cumartesi