Türkiye Cumhuriyeti

TİCARET BAKANLIĞI

Bakan Tüfenkci: İnsana hizmeti de bir vazife olarak görüyoruz

​Bakan Tüfenkci, "Esas olan gönüllerdeki dostlukları kurabilmek, gönüllere girebilmek. Gönüllere girerken de biz madem ki 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' diyoruz, insana hizmeti de bir vazife olarak görüyoruz." dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Kırlangıç Mahallesi'nde Alevi dedesi Hüseyin Doğan'ın Hakk'a yürüyüşünün 35. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katıldı. 

Konuşmasına tüm annelerin gününü kutlayarak başlayan Bakan Tüfenkci, annelerin dualarıyla barışın, huzurun ve kardeşliğin temellerinin atıldığı bir dönemi hep beraber yaşamayı diledi.

Tüfenkci, mürşid-i kamil Hüseyin Doğan dedenin, bu topraklarda yetişmesinin, bu topraklarda bulunmasının Malatya için şans olduğunu belirterek, "Onun evlatlarının bu topraklarda yaşaması, onun neslinin bir kısmının bu topraklarda bulunması Malatya’mız için, esasında Türkiye için de bir şans. Çünkü onlar babalarından aldıkları dersle hep kardeşlikten yana oldular, hep hayır söylediler, hep milleti kaynaştıracak, ülkenin ve toprakların bütünlüğünü sağlayacak şekilde milletimize önderlik yaptılar." ifadesini kullandı.

Malatya'nın bugün sevginin, barışın, huzurun kenti olmasında bu toprakların yetiştirdiği mürşid-i kamiller ve onların takipçilerinin büyük emeği ve katkısı olduğunu aktaran Bakan Tüfenkci, Malatya'nın Türkiye'ye örnek olmasını istedi.

Tüfenkci, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucularının Türkiye'yi oluştururken barışı ve huzuru sağlamak için attığı adımları daha da geliştirerek, çağdaş uygarlık ve muasır medeniyetler seviyesine taşıma adına hep beraber çaba sarf edilmesi gerektiğini bildirdi.

Bakan Tüfenkci, "Esas olan gönüllerdeki dostlukları kurabilmek, gönüllere girebilmek. Gönüllere girerken de biz madem ki 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' diyoruz, insana hizmeti de bir vazife olarak görüyoruz. Her bulunduğumuz alanda, her bulunduğumuz makamda, insanlarımız arasında ayrım yapmadan, bütünü kucaklayarak hizmet etmeyi şiar edindik ve bu şiarımızı da sonuna kadar milletten aldığımız desteklerle sürdürmeye devam edeceğiz." dedi.