T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Bakan Tüfenkci, köy korucuları ile bir araya geldi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Allah'a hamd olsun ki şimdi terörün inine girdik, inlerinde arıyoruz. Bulduğumuz yerde de hallediyoruz. Allah'ın izniyle biz onlara gereken cevabı veriyoruz." dedi.

Tüfenkci, köy korucularıyla bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, genel seçimler öncesi köy korucuları derneğini ziyaret ettiklerinde, korucuların yaşadıkları sorunların kendisine iletildiğini söyledi. 

O zaman bu sorunları çözeceklerine dair söz verdiklerini ve sözlerini tuttuklarını ifade eden Tüfenkci, bu sözleri verirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve AK Partili hükümetlere güvendiklerini dile getirdi.

Gönüllülük esasıyla başlayan koruculuğun profesyonelleşen bir yaklaşıma doğru gittiğini anlatan Tüfenkci, şöyle devam etti:

"Özellikle şimdi uyguladığımız stratejiyle birlikte asker, polis ve korucularımız güvenlik güçleri olarak adlandırılıyor ve hep birlikte teröre karşı amansız bir mücadele veriyoruz. 'Mesele vatansa gerisi teferruattır.' diyerek yola çıktınız ve her biriniz yalçın kayalar üzerinde bu vatanın her bir karış toprağını korumak için canlarınızı, mallarınızı verdiniz, tehditlere aldırmadınız ve Allah'a hamd olsun ki şimdi terörün inine girdik, inlerinde arıyoruz. Bulduğumuz yerde de hallediyoruz. Allah'ın izniyle biz onlara gereken cevabı veriyoruz."

Tüfenkci, korucuların son yıllarda müthiş başarılara imza attıklarını belirterek, "7 Haziran'da yanlış yapan korucular var mıydı? Vardı, biliyoruz ama 1 Kasım'da bunlar düzeldi. Şimdi 16 Nisan'da Allah'ın izniyle hiçbir yanlış yapanı aramızda barındırmayacağız.

Esasında 16 Nisan Türkiye'nin kendi geleceğini oylatacağı bir seçim. Bu ne milletvekili ne belediye başkanı ne muhtar ne de meclis seçimi. Bu milletin geleceğinin oylandığı bir seçim. Bundan sonra vesayet odakları mı hakim olacak yoksa millet mi hakim olacak buna karar vereceğiz." dedi.


Ardından Hekimhan ilçesindeki bir düğün salonunda vatandaş ve partililerle bir araya gelen Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarları öncesinde Türkiye'de toplanan 100 liralık verginin 86 lirasının faize gittiğini anımsattı.

Kalan parayla yatırım yapılamadığını, memurun, emeklinin maaşının ödendiğini anlatan Tüfenkci, IMF'den ve diğer yurt dışı finans çevrelerinden borç para dilenerek işçilerin alın terinin ödenmeye çalışıldığını belirtti.


Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Biz siyaseti nefret dilini geliştirmek için kullanmıyoruz. Ne evet çıktığında hayırcıları düşman olarak göreceğiz ne de hayır çıktığında evetçileri düşman olarak göreceğiz." dedi.

 

Bakan Tüfenkci daha sonra Hekimhan ilçesine geçti. Bir düğün salonunda vatandaş ve partililerle bir araya gelen Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarları öncesinde Türkiye'de toplanan 100 liralık verginin 86 lirasının faize gittiğini anımsattı.

Kalan parayla yatırım yapılamadığını, memurun, emeklinin maaşının ödendiğini anlatan Tüfenkci, IMF'den ve diğer yurt dışı finans çevrelerinden borç para dilenerek işçilerin alın terinin ödenmeye çalışıldığını belirtti.
Bugün toplanan 100 liralık verginin ise 89 lirasının hizmete gittiğini vurgulayan Bakan Tüfenkci, şunları dile getirdi:

"Türkiye'nin petrolü, altını yok. Ama iş başında işi bilen yöneticileri var Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lideri var. Onun için de biz hep şunu ifade ettik, bizim işimiz hizmet gücümüz millet dedik. Sırtımızı hiçbir yere dayamadık. Şuraya veya buraya değil sadece ve sadece millete sizlere dayadık."

 

 "Tercihinize her zaman saygı duyuyoruz"

Bakan Tüfenkci daha sonra Hekimhan Muhtarlar Derneğini ziyaret etti. Muhtarların istek ve taleplerini dinleyen Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada da AK Parti'nin kurucu lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlara büyük önem verdiğini söyledi.

Türkiye'nin önünde bir referandum olduğunu ve muhtarların Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı mahçup etmeyeceğine inandığını vurgulayan Tüfenkci, konuşmasını şöyle tamamladı:

"İnşallah milletimizin desteğiyle, sizlerin karar ve desteğiyle, 16 Nisan'a az kaldı, sizlerde mühür. Sizin tercihinize biz her zaman saygı duyuyoruz. Biz siyaseti nefret dilini geliştirmek için kullanmıyoruz. Ne evet çıktığında hayırcıları düşman olarak göreceğiz ne de hayır çıktığında evetçileri düşman olarak göreceğiz. Birilerinin söylediği gibi biz 'hayır' çıkarsa 'evet'çileri denize dökmüş gibi mutlu olmalarını doğru bulmuyoruz. Çünkü biz 80 milyonu bir ve beraber olsun, kardeş olsun istiyoruz. Bu ülkede huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşasın diye bu sisteme geçmek istiyoruz." 

Bakan Tüfenkci, Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları ile Hekimhan Kaymakamı Tuhan Efendioğlu'nu makamlarında ziyaret etti. Sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelen Tüfenkci, esnafla da buluştu. 

Bakan TüfenkciHekimhan ziyaretinin ardından Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Yöneticileri İstişare Toplantısı'na da iştirak etti. Malatya Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Tüfenkci, Malatya'nın son yıllarda eğitimde yükselişe geçtiğini belirtti.

Eğitimin yerli, milli olması, milletin oluşturduğu gelenek ve değerlerin de çocuklara kazandırılması gerektiğine dikkat çeken Tüfenkci, şunları söyledi:

"Çocuklarımızın dünyayla rekabet edebilir şartlarda yetişmesi noktasında sizlerin üzerine ciddi anlamda görevler düşmektedir. Gençlerimizin uyuşturucu, gayriahlaki durumlara, bataklıklara düşmelerini önlemeden tutun da onları geleceğe hazırlama noktasında anne babalarla beraber siz değerli yöneticilere de çok önemli görevler düşmektedir. Bu noktada tespit ettiğiniz özel hususlar varsa özelde de bizlere iletebilirsiniz; Milli Eğitim Müdürlüğü, Valilik kanalıyla da iletebilirsiniz. Biz bunu Türkiye çapında da politika haline getirebiliriz."