T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Bakan Tüfenkci'den "oyunuzu kullanın" çağrısı

Halk oylamasına iki gün kala ‘oy kullanın’ çağrısında bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “16 Nisan’da eşinize, dostunuza oyunu kullanıp kullanmadığını sorun ve onları sandığa yönlendirin. Bir oy bile çok önemli, bir oyla milletin kaderini değiştirebilirsiniz” diye konuştu.


Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Birlik Vakfı Malatya Şubesi’nin verdiği kahvaltı programında vakıf üyeleriyle bir araya geldi. 
Burada konuşan Bakan Tüfenkci, Türkiye’nin bir yol ayrımına girdiğini, bu yol ayrımında ülkenin istikametini belirlemede milletin mi yoksa vesayet odaklarının iradesinin mi hâkim olacağının belirleneceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ülkeye kazandıracaklarından bahseden Bakan Tüfenkci, “Türkiye’nin istikbali için ve geçmişte bu milletin çektiklerini çocuklarımızın ve gençlerimizin çekmemesi için, enflasyonun, faizlerin, IMF baskısının, kumpasların, darbelerin bir daha yaşanmaması için elbette ki 16 Nisan’da ‘evet’ diyeceğiz”  dedi.  

Bir oy bile çok önemli

Bakan Tüfenkci,  vatandaşlara oylarınızı kullanın çağrısında bulunarak “Ülkenin kaderini değiştireceğiniz bilinci içerisinde, 16 Nisan’da eşinize, dostunuza oyunu kullanıp kullanmadığını sorun ve onları sandığa yönlendirin. Bir oy bile çok önemli, bir oyla milletin kaderini değiştirebilirsiniz” şeklinde konuştu.

2017 Kalkınma hamlesi yılı olacak

Türkiye’nin 80 milyonla bir ve beraber kalkınmasını istediklerini ifade eden Bakan Tüfenkci, konuşmasına şöyle devam etti:

“Daha fazla demokrasi ve daha fazla refahın olduğu bir ülkeyi oluşturmak, hep birlikte ülkemizi kalkındırmak ve işsizimize iş, aş bulmak sizlerin, bizlerin görevleri arasında. 16 Nisan bir dönüm noktası olacak. AK Parti döneminde 15 yılda Türkiye’nin yakaladığı büyümeyi 5 yılda yakalamak için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmek istiyoruz. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz var, bunlar bazılarına hayal gibi gelse de Türkiye’nin bunları gerçekleştirecek potansiyeli var. Yeter ki biz bu ülkenin önünü yönetim boşluklarıyla kesmeyelim. Biz istersek üretimimizi ve ihracatımızı artırabiliriz. Aynı zamanda yeni pazarlar da buluruz. Verdiğimiz teşvik ve desteklerle 2017, Türkiye’nin yeniden kalkınma hamlesine atıldığı bir yıl olacak.”


Gençlerimizin enerjisinden faydalanmak istiyoruz

Yeni bir büyüme ve başarı hikayesi ile beraber 80 milyonunun refah ve mutluluğunu artırmak için yola düştüklerini vurgulayan Bakan Tüfenkci, konuşmasının devamında gençlere seslendi. 

Gençlere inandıklarını ve güvendiklerini söyleyen Bakan Tüfenkci, “Sizlere inanıyor, güveniyor ve en önemlisi de sizlerin önünü açıyoruz. Gençlerimize, genç yaşta fikirlerini siyaset yoluyla hayata geçirmenin imkanını tanıyoruz. Gençlerimizin enerjisinden faydalanmak istiyoruz. İnşallah bu enerjiyi tecrübe ile birleştirip Türkiye’yi daha farklı bir noktaya taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Bakan Tüfenkci'den Darende ziyareti


Bakan Tüfenkci, Darende ilçesine de geçti, Hulusi Efendi Vakfını ziyaret ederek Vakıf Başkanı Hamid Hamidettin Ateş'le bir süre sohbet etti.

Daha sonra Çarşı Camisinde bir vatandaşın cenaze namazına katılan Tüfenkci, esnaf ziyaretinde bulunduktan sonra Darende Belediyesi Sosyal Tesislerinde sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.

16 Nisan'daki halk oylamasına artık sayılı zaman kaldığını bundan sonra kararı milletin vereceğini ve Türkiye'nin emin adımlarla ilerleyeceğini aktaran Tüfenkci, bu sayede Türkiye'nin istikrara, birliğe, beraberliğe, kavuşacağını bildirdi.
Bülent Tüfenkci, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz Cumhurbaşkanlığı hükümeti modeline geçmeyi özellikle Türkiye'nin geleceği, bekası için devletimizin istikrarlı bir şekilde büyümesi için ezanımızın susmaması, bayrağımızın göklerde dalgalanması için istiyoruz. Türkiye'nin üniter yapısını koruyabilmek için cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçmek istiyoruz. İstiyoruz ki Türkiye'nin işini büyütelim, aşını büyütelim, ekmeğini büyütelim.

İstiyoruz ki işsiz gencimize daha çok fabrika yaparak iş bulalım. Daha fazla üreterek ihraç edelim dünyayla rekabet edelim. Bunun için hızlı kararlar alabilen mekanizmaları oluşturabilmemiz lazım. Bunun için cumhurbaşkanlığı hükümet modeline geçmek istiyoruz. Bürokrasinin hantallığından kurtularak ülkemizi daha müreffeh durumlara taşıyarak 80 milyonun refahı için hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde kalkınmayı istiyoruz."

Mevcut sistemden razı olmadıklarını çünkü millete sevdalarının olduğunu dile getiren Bakan Tüfenkci, millete daha çok hizmet etmeleri gerektiğini kaydetti. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtlalı, ziyaretlere eşlik etti.