T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Müsteşar Aşcı, Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşcı, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Kulübü öğrencilerini Bakanlıktaki Toplantı Salonu’nda kabul etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşcı, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Kulübü öğrencilerini Bakanlıktaki Toplantı Salonu’nda kabul etti. 

Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nin koordinasyonunda gerçekleşen kabulde öğrencilerle sohbet eden Müsteşar Aşcı, kendi eğitim hayatından, Bakanlıkta yaptığı görevlerden, Bakanlık yapısından ve çalışmalarından bahsetti. 

Müsteşar Aşcı, öğrencilere kendilerini iyi yetiştirmeleri tavsiyesinde bulunarak, “Aileleriniz ve ülkeniz sizlerden çok şey bekliyor. Mutlaka sorgulayıcı olun. Biri bir şey söylüyorsa otomatik kabul etmeyin. Bunu protest bir ruha sahip olun, her şeye itiraz edin anlamında söylemiyorum. Doğruluğundan emin olun ve yaptığınız işi sahiplenin. Hangi işi yaparsanız yapın en iyisini yapmaya çalışın” dedi. 

Görüşmeye İç Ticaret Genel Müdürlüğü Tarım Ürünleri ve Ticareti Dairesi Başkanı Hakan Çalış da eşlik etti. Daire Başkanı Çalış, Sebze ve Meyve’de Künye Uygulaması ve uygulamanın amacı hakkında öğrencilere bilgi verdi. 

Görüşme sonrasında Müsteşar Aşcı, öğrencilerle toplu olarak fotoğraf çektirdi.

Bakanlığımızda verilen yemek sonrasında öğrenciler, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Ali Şahin ile bir araya geldi. Ardından da Komuta Kontrol Merkezi’ni ziyaret ettiler.