Türkiye Cumhuriyeti

TİCARET BAKANLIĞI

Müsteşar Aşcı, Uludağ Üniversitesi Maliye Topluluğu’nu kabul etti

Müsteşar Aşcı, Uludağ Üniversitesi Maliye Topluluğu öğrencileri ile bir araya gelip Bakanlığın yapısını, çalışmalarını ve mesleki deneyimlerini anlattı, Türkiye ekonomisi ile ilgili öğrencilerle sohbet etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşcı,  Uludağ Üniversitesi Maliye Topluluğu öğrencileri  ile bir araya gelip Bakanlığın yapısını, çalışmalarını, öğrencilik zamanlarını ve mesleki deneyimlerini anlattı, Türkiye ekonomisi ile ilgili öğrencilerle sohbet etti.

Bakanlık Konferans Salonunda gerçekleşen kabulde Müsteşar Aşcı, öğrencilere Bakanlığın yapısını ve faaliyet alanlarını, çalışmalarını, Bakanlığın faaliyet alanı içine giren sektörleri ve kesimleri anlattı. 

Öğrencilere muhakkak yabancı dillerini geliştirmeleri tavsiyesinde bulunan Müsteşar Aşcı, niyet ve biraz gayretle başarılamayacak bir şey olmadığını vurguladı.

Müsteşar Aşcı, öğrencilere 15 Temmuz hain darbe girişimini hatırlatarak, siyasi görüşleri ne olursa olsun amacın ülkeyi büyütmek ve kalkındırmak olması gerektiğinin altını çizdi. Öğrencilere akıllarını ve vicdanlarını hiçbir bir gruba teslim etmemelerini öğütleyen Müsteşar Aşcı, “Kendiniz araştırıp öğreneceksiniz ve vicdanınıza göre muhakemenizi yapacaksınız” dedi.

Okumak ve araştırmanın önemine işaret eden Müsteşar Aşcı, öğrencilere ülke meselelerine karşı duyarlı olmalarını tavsiye etti, ardından da öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Uludağ Üniversitesi mezunu olan Müsteşar Özel Kalemi Ünal Ömer Güçlü de, öğrencilerle mesleki deneyimlerini paylaşarak öğrencilik yılları ile ilgili sohbet etti.